לפני הצלצול - ריבית בגוש היורו, קמעונאות, מזומן וקריפטו – מה צריך לדעת לפני המסחר 

5 דברים שקרו בשווקים הפיננסיים – אלה הדברים המעניינים שתוכלו לפתוח איתם את הבוקר

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
Photo-Nataliia-Mysik-Dreamstime.comPhoto-Nataliia-Mysik-Dreamstime.com

07/06/2024 משה מימון, מומחה שווקים פיננסיים, FUNDER

1. ריבית

הבנק המרכזי האירופאי, ה-ECB הוריד היום את הריבית, לראשונה מאז ספטמבר 2019, מ-4% ל-3.75%. ה-ECB הוריד את הריבית, למרות שהעלה את תחזית האינפלציה שלו ל-2025.

2. מספר 2

אנבידיה עלתה אמש מעל 5%, ובכך עקפה את אפל בדרך להפוך לחברה בעלת שווי שוק מספר 2 בשוק ההון האמריקאי, עם שווי שוק של מעל 3 טריליון דולר. עקיפה של אפל היא יותר מסימבולית, כי היא מציינת את העובדה שבעצם אפל לא זיהתה נכון את מגמת ה-AI, ולכן נותרה מאחור. המרחק של אנבידיה ממיקרוסופט, ומשווי שוק הגבוה בעולם הוא...5%.

3. צרכנות

LULULEMON חברת הלבוש האתלטי, דיווחה דוחות חיוביים שעמדו בציפיות המשקיעים, וכן העלתה מעט את התחזיות להמשך השנה. מספר בתי השקעות בארה"ב עדכנו את יעד המחיר של המניה בעקבות הדוחות, והמניה זינקה כ-9% היום. מצד שני ויקטוריה סיקרט צנחה היום כמעט 4%, אחרי דוחות מאכזבים.

4. מזומן

הוול סטריט ג'ורנל מתאר בכתבה היום מצב שבו מתחילה מגמה לפיה תשלום במזומן גורר איתו עמלה. עסקים רבים מסרבים לקבל מזומן בכלל או שמקבלים מזומן תוך תשלום עמלה. מה שבעבר היתה הדרך לקבל הנחה, הופך בהדרגה לפחות ופחות נפוץ, ולעיתים גם גורר איתו עלויות. נקודה למחשבה.

5. קריפטו

רובינהוד רוכשת ב-200 מיליון דולרים את Bitstamp, בורסת קריפטו, שמאפשרת מסחר, ומספקת שירותי ציטוטים למוסדיים ופרטיים ב-85 מטבעות שונים. הפעילות הזו מעניינת, שכן רובינהוד תהיה חברת המסחר המוסדרת הראשונה שתאפשר מסחר בקריפטו. יחד עם ה-ETF שהושקו על ביטקוין, ואת'ריום.


Right
אבישי קרואני, מנכל פעילים / צילום: גיא הכט

פעילים: קרן המטבע הבינלאומית צופה `נחיתה רכה` של המשק האמריקאי ב- 2025

פרופ` ליאו ליידרמן ומחלקת המחקר של פעילים
18/07/2024
Left

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.