המתיחות על הכניסה לרפיח השפיעה - ירידות במדדים המובילים 

החרם הטורקי משפיע, כך לפי דיווח של פרקומט

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
Photo-Chormail-Dreamstime.comPhoto-Chormail-Dreamstime.com

07/05/2024 כלכלני הבורסה

1. יום המסחר ננעל בירידות שערים במדדי הבורסה המובילים, ברקע המתיחות לקראת הכניסה לרפיח, כאשר מדד ת"א 35 ירד בכ-0.1%, מדד ת"א 90 ירד בכ-0.6% ומדד ת"א 125 ירד בכ-0.3%.

2. מדד ת"א ביומד עלה בכ-1.9% בהובלת מניית אינטרקיור 4.9%+ ומניית אורמד 3.6%+.

מדד ת"א טכנולוגיה עלה בכ-1.2% בהובלת מנייות טאואר 2.6%+, נובה 2.6%+, וקמטק 2.9%+.

3.מנגד, מדד ת"א בנייה ומדד ת"א נדל"ן ירדו בכ-1.6% כ"א בהובלת אשטרום קבוצה 3.8%- וישראל קנדה 3.7%-, ומדד הבנקים ירד בכ-1.5%.

4. שער הדולר היציג עלה בכ-0.5% ונסגר על 3.723 שקלים.

5. בשוק איגרות החוב, במדדי איגרות החוב הממשלתיות ירידות של עד כ-0.7% במדד איגרות החוב השיקליות הממשלתיות לטווח של 10+ שנים, וירידות של עד כ-0.3% במדדי התל גוב הצמודים.

במדדי איגרות חוב הקונצרניות, ירידות שערים של כ-0.2% במדדי התל בונד השקליות והצמודות המובילים.

6. הדיווחים הנצפים ביותר במאיה:

כן פייט – דיווחה כי קיבלה אישור לפטנט באירופה לשימוש בתרופת ה-CF602 להפרעות בתפקוד מיני .המניה רשמה עלייה בשיעור של כ-3.7%.

מרחביה – דיווחה כי חברת קארדיאקסנס (מוחזקת 5%) קבלה אישור FDA למדידת דופק ברמת הפעימה הבודדת בטכנולוגיית PPG - באמצעות שעון היד הרפואי שפיתחה המבוסס על חיישנים ייחודיים המזהה הפרעות קצב העשויות לגרום למצב של שבץ מוחי. המנייה רשמה עלייה בשיעור של כ-3.5%.

אלקטריאון וירלס - דיווחה על חתימה על הסכם מחייב עם SITEC להקמת פרויקט בפארק תעשייתי במחוז שאנדונג בסין. המניה עלתה בשיעור של כ-5.8%.

אקוואריוס – דיווחה על מ.הבנות עם ENVIROCHARGE לביצוע פיילוט בתשלום (150א'$)עבור אגף התחבורה של מדינת קליפורניה לצורך הטענת ציי רכב חשמליים. המניה עלתה בשיעור של כ-9.3%.

פרקומט – דיווחה אתמול לאחר סיום המסחר על הודעת משרד הסחר הטורקי אודות הפסקת הסחר עם מדינת ישראל, וכי הינה פועלת למציאת פתרונות שילוח אחרים. המניה ירדה היום בכ-3.8%.

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.