ענקיות הטכנולוגיה מניעות את השוק עם רווחים חזקים 

S&P500 מטפס, האופטימיות משתלטת על שוק המניות בארה"ב כששבוע עמוס בדוחות באופק

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
Photo-Funtap-P-Dreamstime.comPhoto-Funtap-P-Dreamstime.com

12/05/2024 עמית י.

השנה ראינו זינוק של מדד S&P 500 ביותר מ-9%, ומה שהניע את העליות האלה זה עונת רווחים חזקה ברבעון הראשון כאשר יותר מ-80% מהחברות היכו את ציפיות האנליסטים. המומנטום הזה נובע בעיקר מחברות טכנולוגיה גדולות, כולל הדיבידנד של אלפבית והרכישה העצומה של מניות של אפל בסך 110 מיליארד דולר. אז כן, אופטימיות משתלטת על שוק המניות בארה"ב, העליות האלה קשורים להורדת ריבית שתגיע בקרוב (כך מקווים לפחות), בזמן שהפדרל ריזרב מתכונן לדבר על מדיניות מוניטרית עתידית.

גרף SPY יומי, עליה של למעלה מ 10% מתחילת שנת 2024. מאת TradingView

מה זה אומר?

הסיכוי להקלה על ידי הפד (בעקבות ההאטה שראינו בשוק העבודה), מעורר תחזיות חיוביות יותר לשווקי ארה"ב. המשקיעים אופטימיים והם מעריכים שהפחתת הריבית שאמורה לצאת לדרך בקרוב עשויה להגביר עוד יותר את הרווחים בשוק. למשל במגזר הטכנולוגי, אנבידיה עלתה לאחרונה בעקבות עדכון המכירות החיובי של TSMC, דבר שמצביע על ביקוש חזק למוליכים למחצה. 

למרות שתחזית דוחות הרווחים נראית בהירה, עדיין יש חששות סביב האינפלציה. והחששות האלה ממשיכים לעצב את הגישה הזהירה של הפדרל ריזרב בכל הקשור להורדת הריבית. המשקיעים מתכוננים בימים אלה לדוח הבא של מדד המחירים לצרכן (CPI) - המודד שינויים במחירים של סל סחורות ושירותים של משקי בית, שאמור להתפרסם בשבוע הקרוב, ב-15 במאי, כשהתחזית הנוכחית היא לעליה של 0.3%, מה שעשוי להשפיע על ההחלטות הקרובות של הפד. בנוסף, צפויים להתפרסם דוחות רווח משמעותיים של ענקיות תעשייה כמו וולמארט, הום דיפו, סיסקו ועוד. וכמו כן אנבידיה ומנהיגות טכנולוגיה אחרות צפויות לראות זינוק מדהים של 49.4% ברווח הרבעוני.

איך זה קשור אליך כמשקיע?

הקשר שיש בין דוחות רווח חזקים של בעלי עסקים וחברות לבין החששות שיש לגבי אינפלציה מתמשכת מעצבת את הדינמיקה בשוק באופן משמעותי. והמשקיעים יודעים זאת ולכן הם עוקבים מקרוב אחרי הנתונים הכלכליים שצריכים להתפרסם בקרוב ואחרי הפעולות של הפדרל ריזרב, כי אפילו השינויים הקלים שהפדרל ריזרב מבצע במדיניות המוניטרית, עשויים להיות להם השלכות משמעותיות על אסטרטגיות ההשקעה.

התמונה הגדולה יותר: איזון עדין בין צמיחה ליציבות

כשענקיות הטכנולוגיה מכות שוב ושוב את תחזיות הרווח, התחזיות של האנליסטים לשנת 2024 הותאמו כלפי מעלה, מה שמצביע על המשך האמון שיש למשקיעים בסקטורים האלה. מצד שני, חברות שלא מצליחות לעמוד בציפיות חוטפות מכירות, מה שמדגיש את ההליכה של המשקיעים על חבל דק בתוך אי הוודאות הכלכלית שעדיין כאן.

אז הכניסו ליומנים - שבוע רווחים עמוס בפתח 

שורה של חברות, עומדות לפרסם את הרווחים שלהן במאי הקרוב, ולספק תובנות לגבי המצב בתעשיות שונות. מיותר לציין שדוחות רווחים הם בבחינת נתונים חיוניים עבור משקיעים ואנליסטים בשוק שעוזר להם בין השאר גם להתאים את תיקי ההשקעות שלהם. תוצאות חיוביות בהחלט עשויות לתת בוסט נוסף לשווקי ההמניות, בעוד שתוצאות מאכזבות עלולות להוביל לירידות בשווקים. אנו מדברים על תעשיות שונות, החל מטכנולוגיה ועד אופנה שנותנות זרקור על הרווחים, וזה משהו שמהווה מפתח לקבלת תובנות מקיפות בשוק.

הדוחות מאותתתים על בריאות כלכלית. דוחות הרווח האלה פועלות כברומטר של יציבות כלכלית, ומציעות לבעלי עניין הצצה הן לחוסן והן לאתגרים העומדים בפני מגזרים מרכזיים בכלכלה העולמית של ימינו.

אין בכתוב כל המלצה לביצוע פעולה כלשהי, כולל רכישה/קנייה/החזקה של סוגי ניירות הערך המופיעות בכתבה. ככלל, חובה על הקורא לעשות מחקר מעמיק בהתייחס לכל רעיון השקעה שהוא.


Right
Image-by-freepik

יוליוס בר: "מחירי הדירות רשמו שוב ירידות חדות

סוזן ג׳והו, כלכלנית בבנק ניהול העושר יוליוס בר
17/06/2024
קמפוס דיסקונט, צילום: איל תגר

דיסקונט: ההפתעה מטה בנתוני האינפלציה בארה"ב עודדה את השווקים

נירה שמיר, כלכלנית ראשית בבנק דיסקונט
17/06/2024
לימור עופרי / צילום: אינגה אבשלום שיליאן, עיבוד: פאנדר

כלי AI להשקעות בשוק ההון: למרות היתרונות אין תחליף לגורם האנושי

לימור עופרי עיזר, לימור עופרי פתרונות פיננסים
18/06/2024
דיוויד קוהל, הכלכלן הראשי ביוליוס בר, צילום: Julius baer

יוליוס בר: הבנק המרכזי של יפן עבר לעמדה זהירה באשר לריבית

דיוויד קוהל, כלכלן ראשי בבנק ניהול העושר יוליוס בר
16/06/2024
Left

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.