וורן באפט >> מדהים - מניית אפל מהווה כמעט חצי מהתיק של ברקשייר האת`וויי של המיליארדר וורן באפט - איך זה קרה ? 

עליית ענקית הטכנולוגיה, אפל, הגדילה את חלקה בתיק של ברקשיר הת'אווי של המיליארדר וורן באפט על חשבון מניות אחרות >> מהן אחזקות מנהלי הקרנות במניית אפל ?

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
וורן באפט צילום אודי אלוניוורן באפט צילום אודי אלוני

10/07/2020 בעז קידר

משבר הקורונה, ובעיקר העליות שהגיעו אחריו, שהיו חדות ומהירות מאוד, תפסו את המשקיעים בהפתעה, ולגמרי לא מוכנים. גם למנהלי ההשקעות לוקח מן הסתם זמן להגיב להתרחשויות.

בחנו את התיק של ברקשייר האת'אווי, וניתן לראות איך השינוי במחירי המניות השפיע על התיק של המיליארדר וורן באפט.

בטבלה המצורפת, אפשר לראות את ההשקעות שלו בחברות השונות, נכון לדיווח האחרון של סוף מרץ, אפשר גם לראות את החלק היחסי מהתיק של כל מניה. לקחנו גם את האחזקות הגדולות של התיק של ברקשייר, ואפשר לראות את החלק של אפל מתוך התיק (שאר המניות שבחוץ – 32 במספר, מהוות קצת פחות מ-8% מהתיק).

הדבר שהכי בולט לעין היא העובדה שמניית אפל מהווה כמעט חצי מהתיק של ברקשייר האת'וויי, כמעט 44% מהתיק. מה שאומר שהגיוון קצת נעלם מברקשייר האת'אוויי. מי שקונה את המניה של באפט, בעצם כמעט מחצית ממנה מהווה מניית אפל.
קודם כל, אפשר להגיד לזכותו של באפט שאיך שהמשבר החל, הוא זרק החוצה מהתיק את כל מניות התעופה. American Airlines נמכרה ב-8 באפריל, Delta Airlines נמכרה ב-7 באפריל, Southwest Airlines נמכרה ב-21 באפריל, United Airlines נמכרה ב-20 באפריל. בכך בעצם איפס באפט את אחזקותיו בתחום התעופה.

אבל בעוד שהכלכלה הריאלית עדין מחפשת כיוון, כלכלת הטכנולוגיה, הכלכלה החדשה מדבר בקול רם וברור, וכך, התיק של ברקשייר האת'אווי, כשבאפט הוא אחד המטיפים לפיזור כדרך להתמודד עם סיכונים, הפך לתיק מאוד לא מפוזר.

הלקח כאן הוא דרמטי – בתקופות של שינויים כל כך מהירים וחדים, כשמחירי ניירות מסוג אחד מדשדשים, או יורדים, ומניות אחרות טסות למעלה, קשה מאוד לשמור על גיוון ופיזור נכון של התיק. יתכן והמצב לא חריג כמו אצל באפט, ואם לקחת ספציפית את הדיון לאפל, אפשר לראות שאפל בארץ לא המניה המועדפת ביותר, וגם שהיקף האחזקות של מנהלי הקרנות באפל לא השתנה דרמטית בחודשים האחרונים. עדין, כדאי לבדוק מה קורה בתיק של מנהל ההשקעות או מנהל הקרן שלכם, והאם נוצרו עיוותים שהגיעו בעקבות שינויים חדים, קיצוניים ומהירים במחירי הנכסים.

תיק האחזקות של ברקשייר האת'אוויי – אחזקות עיקריות


הנתונים נלקחו מאתר cnbc.com

אחזקות מנהלי הקרנות במניית אפלגרף – מדד ה-S&P500, מניית ברקשייר האת'אוויי, מניית אפל, מניית בנק אוף אמריקה, וקראפט היינץ. מה עשו המניות מתחילת השנה
הנתונים מאתר investing.com

Right
Left

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.