מגדל שוקי הון: זינוק של כמעט פי 3 ברווח, שיא כל הזמנים בהיקף הנכסים המנוהלים 

מגדל שוקי הון מובילה את הגיוסים בענף כבר 19 חודשים ברציפות - במהלכם היא גייסה סכום עצום של כ-12.6 מיליארד שקל ובפער ניכר מהמתחרים.

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
שגיא שטיין, מנכל בית ההשקעות, קרדיט: פוטו פרגשגיא שטיין, מנכל בית ההשקעות, קרדיט: פוטו פרג

18/11/2021 מיכאל לוי

בית ההשקעות של קבוצת מגדל ממשיך לצמוח בעקביות ומציג תוצאות כספיות חזקות. מגדל שוקי הון, שמנוהלת ע"י שגיא שטיין, חתמה את הרבעון השלישי של 2021 עם זינוק של כ-180% ברווח הכולל, שהסתכם בכ-16.2 מיליון שקל (לעומת 5.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד). זאת, כשברקע גידול של כ-40% בהיקף הנכסים המנוהלים על ידה, שצמחו לשיא של כ-54.2 מיליארד שקל, ועלייה של כ-50% בהכנסות, שהסתכמו בכ-177 מיליון שקל. 

במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה מגדל שוקי הון הכפילה את שורת הרווח שלה לכ-46 מיליון שקל לפני מס (לעומת 21.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד), והיא צפויה לחתום את שנת 2021 עם רווח כולל של כ-60 מיליון שקל – פי 2 מזה שרשמה בשנת 2020 (28 מיליון שקל) ופי 3 מהרווח בשנת 2019 (20 מיליון שקל).

הצמיחה המתמשכת של מגדל שוקי הון מתחילת השנה, הינה בהמשך ישיר לתוצאות המצוינות שרשמה בשנת 2020. בדומה לכלל התעשייה, בית ההשקעות נהנה מעליות ערך שנבעו מהמגמה החיובית בשווקים, אך הגידול בהיקף הנכסים המנוהלים נובע ברובו מהצמיחה הרוחבית בפעילויותיו: חברת קרנות הנאמנות של מגדל שוקי הון מובילה את הגיוסים בענף כבר 19 חודשים ברציפות - במהלכם היא גייסה סכום עצום של כ-12.6 מיליארד שקל ובפער ניכר מהמתחרים. במקביל, חברת ניהול התיקים הכפילה את היקף הגיוס בתיקי ההשקעות, קרן הסייבר של MCM צמחה בקצב דו ספרתי, חברת עשיית השוק המשיכה ליהנות מהגידול בהיקף לקוחותיה ובנפחי המסחר ובית ההשקעות הנפיק מוצרים אלטרנטיביים חדשים.

שגיא שטיין, מנכ"ל מגדל שוקי הון: "הזינוק המתמשך בתוצאות הכספיות של בית ההשקעות, בראשן הרווח שהוכפל כמעט פי 3 ושיא כל הזמנים בהיקף הנכסים המנוהלים, משקף את הצמיחה הרוחבית בפעילויות שלנו. המקור לצמיחה זו טמון בניהול השקעות איכותי ודירוגים גבוהים, בשילוב הובלה וראשוניות בהנפקת מגוון מוצרים חדשים המותאמים למצבי השוק המשתנים. אנו ממשיכים לפתח מוצרים חדשניים בתחומים בהם אנו מזהים פוטנציאל, ובכך להשיא ערכים מוספים ללקוחות ולכלל המשקיעים".


 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.