נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

משה שלום >> סקירה שבועית עבור מדד ת"א 35, דולר-שקל, וה-S&P500

 

 

משה שלום


אין ספק שסיום שבוע המסחר אצלנו היה כהפתעה עבור רבים. השכנוע העצמי היפה שראינו ביום חמישי היה שונה בהחלט ממה שראינו עד לאותו יום אבל, כטכנאים, ציפינו למשהו חיובי בהחלט למרות שהעוצמה הייתה אכן גורם מפתיע למדי. נא ראו את 1 סגול, בגרף היומי המצורף.

מה היו הסימנים המעידים של חיוב, במשך השבוע? 
  • נתחיל במחיר עצמו, שהוא תמיד הגורם החשוב ביותר: בסקירה הקודמת ציינתי את החשיבות של 1428 כתמיכה היסטורית, אשר עמדה במבחן פעמים רבות, וזו המשיכה השבוע להראות את יכולותיה. 

  • שנית, אופי הנרות נראה כמתגבר חיובית עם הזמן, כאשר יום רביעי, דהיינו יום קודם למהלך הדרמטי מעלה, ראינו נר של קונים מושלם. 

  • לבסוף אצביע על פער המחירים הקטן בפתיחה של יום חמישי, וזה תמיד סממן של התלהבות יתרה. 

  • כמו כן, באינדיקציה, נציין כתומכי עליות את אינדיקאטור זרימת ההון, ב-2 סגול, אשר הראה ירידה משמעותית בקצב יציאת הכסף מן המדד, והמומנטום, ב-3 סגול, אשר בו ראינו שוב עמידה על תמיכה שצוינה כאן בסקירה הקודמת, ואשר שימשה עד כה לבסיס תבנית מאיימת של פסגה כפולה. 
לכן, לקראת שבוע המסחר שלפנינו אומר כך:

ביום חמישי הושגו כמה דברים: 

מעבר מעל, כולל סגירה, הגבול העליון של היתד העולה (תבנית עם פוטנציאל שלילי במיוחד), כמו כן, בדיקה תוך יומית, מלמעלה, של רמת ההתנגדות הקודמת סביב 1446, וחזרה ממנה לכיוון העולה. כל זה, כאמור, עם רוח גבית של האינדיקאציה. כמו כן, באותו יום חמישי, סומן יעד ההגעה הבא, דהיינו אזור 1470, אשר שם ראינו את הגבוה התוך יומי. 

בסה"כ, הרבה סממנים של חיוב פוטנציאלי אבל עם זהירות מובנית: יש כאן מהלך של יום אחד בלבד. אזכיר שלמגמה דרושים שיאים ושפלים עולים, וזה עוד הרבה לפנינו. 

לחיוביים ציינתי כבר את היעד, ולשליליים אומר: ירידה מתחת ל-1446 היא חיונית עבורכם כאשר שבירה של 1428 תהיה דרמטית ממש. 

 
דולר-שקל


ההגעה לאזור ה-3.50 הניבה את התגובה הצפויה לחלוטין, דהיינו תיקון טכני יורד מינורי. זה האחרון נעצר איפה שהוא היה אמור להיעצר, דהיינו בנקודת הפריצה מעלה של המחיר את קו המגמה 1 כחול, דהיינו הגבול העליון של היתד היורדת הגדולה מאוד. 

ומה אחר כך? עצירה למחשבה שנייה. נא ראו את 1 סגול, בגרף היומי המצורף. 

בשבוע שבו ג"נט יילן, ראש הבנק המרכזי האמריקאי, דברה מול הקונגרס, נראה לי שכל המהלך הזה נראה כרגוע יחסית. יש לזכור שהדולר המקומי והעולמי סובלים מסנטימנט שלילי במיוחד. לכן יש צורך בדי הרבה זמן עד שהשחקנים הקובעים ירצו לדחוף כאן מעלה ברצינות. 

למרות זאת אני ממשיך לראות את שנעשה כחיובי, כאשר שימו לב שבמומנטום, ב-2 סגול, ראינו שיאים גבוהים יותר, וזה תמיד סימן מצוין. סימן מרחיק סטיות. 

לכן, לקראת שבוע המסחר שלפנינו אומר כך:

על בסיס המחיר, וקווי המגמה, ישנו עכשיו גם סרגל Fibonacci, אשר מראה לנו את רמות התיקון האפשרי, במידה ומדובר רק בתיקון טכני. 

אם נסכים שספרור האליוט היורד (מספרים כחולים) אכן הסתיים, אזי ועל פי אותה מתודולוגיה, עלינו לצפות עכשיו לפחות לשלושה גלים עולים, כאשר הגל הראשון כבר השיג את חצי המהלך המגמתי הקודם. 

לכן, בגל השלישי, יש הגיון לצפות להגעה לאזור השני שליש, וזה האזור של האליפסה הסגולה, דהיינו אזור סביב 3.6. כל זה, כמובן, אם קו המגמה 4 כחול לא יישבר מטה משמעותית, ובמיוחד אם המחיר לא יירד מתחת ל-3.523. 

 
אס-אנ-פי-500


למרות הצרות הצרורות שיש לדונאלד טראמפ, למרות הופעתה הלא מלבבת כל כך של ראש הבנק המרכזי לפני הקונגרס, ולמרות נתוני מכירות צרכנים חלשים הרבה יותר מן הצפוי, שוק המניות האמריקאי החליט לתת עוד דחיפה כלפי מעלה,ולגמור את השבוע עם שיאים חדשים. 

יש האומרים שלפנינו תוצאה ישירה מדו"ח התעסוקה של השבוע שקדם לאחרון אבל אני אומר שיש לנו פשוט עוד מהלך של משקיעים המסרבים להאמין שלפנינו פסגה משמעותית. כל האלמנטים המצביעים על גידול באהבת הסיכון, ובשאננות. 

נזכור שאלו היו כבר במלוא הקיטור החיובי, כאשר המדד החל לרדת מן השיא של כל הזמנים הקודם לכיוון 2410, וכאשר נוצרה הדילמה עבור כל אלו אשר ראו את המחיר, ואת הסנטימנט כנוגדים אחד את השני. 

סוף השבוע הזה איזן את המצב על ידי המהלך במחיר. נא ראו את 1 סגול, בגרף היומי המצורף.

האינדיקציה תומכת שוב במצב הזה: בזרימת ההון, ב-2 סגול, אנו רואים כניסה חוזרת של כסף לתוך המדד כאשר במומנטום, ב-3 סגול, אנו רואים את החיוב חוזר לתאוצה, ול-מקדי עצמו. 

לכן, לקראת שבוע המסחר שלפנינו אומר כך:

ואנו שוב שואלים את השאלה הגדולה: מתי כל זה ישתנה? 

למרות שאנו יודעים היטב שלשאלה הזו אין ממש משמעות מעשית, היא תמיד מעניינת לאור 8 השנים האחרונות. כנראה שזה ישתנה כאשר יהיו יותר משוכנעים למכור מאשר לקנות, וזאת לאורך זמן! 

אנו כאן כדי לזהות את המצבים שזה יכול להפוך לממשות, כאשר במקרה שזה אכן יתרחש, נהיה בצד הנכון של הדברים. במיידי, אין הרבה מה לומר חוץ מלתת את הרמות: סביבת 2410 כרמת תמיכה קריטית עבור החיוביים, והשליליים כאחד. 

בינתיים, כאשר אנו בשיאים חדשים סביב 2460, אנו מסיקים את המסקנה הברורה שהנזילות הנמוכה יותר, הנובעת מן החופשות של השחקנים הגדולים, מצליחה להניב קטע מגמתי בקלות יותר מן הרגיל. 


משה שלום, מנתח שווקים פיננסיים


כל טוב, והרבה הצלחה. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.